Поврзете се со нас

Англија

Вокер го продолжи договорот со Сити, ја соопшти одлуката како Леонардо ДиКаприо (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/ManCity

Кајл Вокер веќе потврди дека и сезонава ќе го носи дресот на Манчестер Сити, но англискиот и европски првак дури денеска го потврди и продолжувањето на неговиот договор.

Според истиот, англискиот репрезентативец ќе остане на „Итихад“ барем до 2026 година, што секако е одлична вест за Пеп Гвардиола и фановите на Сити.

Вокер се наметна како еден од најдобрите фудбалери на својата позиција во Европа, но летово преговараше со Баерн Минхен, за на крајот сепак да се премисли и да го израдува менаџерот со одлуката да остане во Манчестер.

Денеска, Сити го потврди и новиот договор на десниот бек со уникатно видео, во кое се вклучени и Гвардиола и соиграчите на Вокер. Кајл ја презема улогата на Леонардо ДиКаприо од филмот „Волкот од Вол Стрит“ и освои многу симпатии меѓу фановите.

Вокер дојде во Сити во 2017 година од Тотенхем и за него беа платени 45 милиони фунти.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни