Поврзете се со нас

Англија

Манчестер Јунајтед испратил понуда за бразилски репрезентативец

Објавено

на

Од раководството на Манчестер Јунајтед, иако доцна, продолжуваат да ги исполнуваат трансфер желбите на Ерик Тен Хаг.

Според последните најави, од Манчестер Јунајтед испратиле официјална понуда за услигите на Ентони од Ајакс.

Бразилскиот репрезентативец е желба на Ерик Тен Хаг, па клубот на негово барање испратил официјална понуда.

“Ѓаволите” испратиле понуда во висина од 55 милиони евра, која според најавите не е доволна за да се обезбеди неговиот потпис.

Наводно Ајакс барал околу 75 милиони евра за да го ослободи Бразилецот од обврските. Од Јунајтед во моментов не планираат да ја платат бараната сума, па јасно е дека во следниот период ќе следат дополнителни преговори за трансфер на играчот на “Очд Трафорд”.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни