Поврзете се со нас

Шпанија

Дембеле одговараше на невозможни прашања: Подобро да не се помрднам, отколку…. (Видео)

Објавено

на

blank

Усман Дембеле и натаму работи на својата рехабилитација откако пред корона паузата заработи тешка повреда на мускулот, а во период кога играчите полека се враќаат во некоја фудбалска нормала, пристигнаа и комични видеа подготвени од официјалната телевизија на Барселона.

Клупскиот канал подготви една емисија во која му поставуваше невозможни и луди прашања на францускиот крилен напаѓач, кој дефинитивно не остана рамнодушен на дел од нив.

Една година без видео игри, или еден месец без да ги видиш пријателите?

– Една година без видео игри

Да не се помрденш една седмица, или да не изговориш збор шест месеци?

– Подобро да не се помрднам, отколку да молчам. Невозможно е да молчам шест месеци

Постигнување гол во последната минута, или хет-трик?

– Хет-трик

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни