Поврзете се со нас

Одбојка

Македонските одбојкари изненадени од Албанија во Скопје

Објавено

на

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа непријатен пораз од Албанија во Скопје, што е и втор неуспех во серија во Сребрената лига.

Албанците најавија дека ќе се обидат да направат подвиг со освојување на првиот сет со 25:23, но следуваше израмнување со доминантна игра во вториот сет, кој нашите репрезентативци го добија со 25:20.

Наместо пресврт, Албанија си потврди убедлива победа од 3:1, откако ги доби следните два сета со 25:17 и 25:22, па си го обезбеди и првиот триумф во групата.

Македонија досега има една победа и два пораза, а следен противник повторно е Албанија, но на гостински терен.

Лидер во групата засега е Романија со максимален учинок од три победи на три натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни