Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ даде гол, па славеше како Дрогба и Роналдо (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/Lacoste

Новак Ѓоковиќ го чека својот прв предизвик на Индијан Велс (Александар Вукиќ), а во меѓувреме одлично се забавува во Калифорнија каде како дел од подготовките му е играње фудбал со колегите, соработниците.

Србинот добро се снаоѓа и во овој спорт, па така изминативе денови вирални станаа две видеа, првото во кое дава мајсторски гол од кој и тој самиот се изненади и второто во кое реализира преку Циципас по што следи мала прослава во стилот на Дрогба која потоа продолжува како Роналдо.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни