Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Распоред на натпревари: Пелистер започнува во Битола, завршува во Париз

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Тимот на Еурофарм Пелистер ќе биде дел од Лигата на шампионите во натпреварувачката 2024/2025, сезона во која ќе биде дел од полесната група што значи ќе има можност, простор да се покаже во подобро издание од претходната кампања.

„Зелено-белите“ секако ќе имаат тешки противници, силни екипи против себе, но ова е елитно натпреварување и тука играат најдобрите.

Ривали на македонскиот првак ќе бидат Висла Плоцк, Веспрем, ПСЖ, Фредериција, Фуксе Берлин, Спортинг Лисабон и Динамо Букурешт, ривали за кои веќе има термини во кои ќе ги одмери силите со нив.

Ждрепка за ЛШ: Еурофарм Пелистер ја избегна „групата на смртта“

Ова е распоредот на натпреварите:

1 коло, 11-12/09/2024, Еурофарм Пелистер – ПСЖ
2 коло, 18-19/09/2024, Веспрем – Еурофарм Пелистер
3 коло, 25-26/09.2024, Еурофарм Пелистер – Фредериција
4 коло, 09-10/10/2024, Висла Плоцк – Еурофарм Пелистер
5 коло, 16-17/10/2024, Еурофарм Пелистер – Динамо Букурешт
6 коло, 23-24/10/2024, Фуксе Берлин – Еурофарм Пелистер
7 коло, 30-31/10/2024, Еурофарм Пелистер – Спортинг
8 коло, 20-21/11/2024, Спортинг – Еурофарм Пелистер
9 коло, 27-28/11/2024, Еурофарм Пелистер – Фуксе Берлин
10 коло, 04-05/12/2024, Динамо Букурешт – Еурофарм Пелистер
11 коло, 12-13/02/2024, Еурофарм Пелистер – Висла Плоцк
12 коло, 19-20/02/2024, Фредериција – Еурофарм Пелистер
13 коло, 26-27/02/2024, Еурофарм Пелистер – Веспрем
14 коло, 05-06/03/2024, ПСЖ – Еурофарм Пелистер

Ангеловски: Повторно сме во кремот на европскиот ракомет, наша одговорност е да се покажеме на повисоко ниво!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни