Поврзете се со нас

Италија

Касерес: Коронавирусот се заљуби во мене, два месеци бев заразен

Објавено

на

Коронавирусот кој се уште е активен зафати голем број на луѓе низ целиот свет, а во таа група беа и многу познати имиња.

Дел од нив како легендарниот Јари Литманен, Џузепе Бергоми го споделија своето искуство со КОВИД-19, тема на која сега искрено проговори и поранешниот дефанзивец на Барселона и Јувентус, Мартин Касерес.

Легендарниот Бергоми: Бев будала, го потценив коронавирусот, не можев да…

Поранешна ѕвезда на Ливерпул и Барселона: Цел месец се борев со коронавирусот, никогаш не сум бил во полоша состојба

-Без да знам, го имав коронавирусот во моето тело 60 дена. Имав некои симптоми меѓу 8 и 15 март. Додека вежбав дома, почувствував нешто во белите дробови. Ми рекоа да седам во карантин и дека ќе ми помине за 20 денови.

-Можеби вирусот се заљуби во мене. Вчера имав негативен тест, сега се чувствувам како нов, -истакна членот на калчолигашот Фиорентина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни