Поврзете се со нас

Свет

Поранешна ѕвезда на Ливерпул и Барселона: Цел месец се борев со коронавирусот, никогаш не сум бил во полоша состојба

Објавено

на

Пандемијата со КОВИД-19 зафати, зарази многу луѓе ширум планетава, некои не издржаа и го загубија животот, некои се уште се борат, а некои пак излегоа како победници од оваа битка.

Дел од овие последниве е некогашната ѕвезда на Ајакс, Барселона и Ливерпул, Јари Литманен кој го сподели своето искуство откако цел месец се борел со коронавирусот.

-Треска, главоболка, болки во мускулите, останување без здив … Сè што е можно. Сето ова траеше четири недели, но сега сум добро.

-Многу е тешко да боледувате од коронавирус. Никогаш физички не сум бил во толку лоша состојба, -истакна Јари кој еден од најдобрите, ако не и најдобар фински фудбалер на сите времиња.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни