Поврзете се со нас

Свет

Карабатиќ доби нов договор од ПСЖ: Сè уште имаме некои одлични работи што треба да ги постигнеме

Објавено

на

foto: https://twitter.com/psghand

Екипата на Пари Сен Жермен ја продолжи соработката со уште еден значаен ас-тоа е искусниот Никола Карабатиќ.

„Светците“ прво си подадоа рака за нов договор со тренерот Раул Гонзалес за да сега успешна биде мисијата и со Карабатиќ кој ќе остане во француската престолнина до 30 јуни 2024 година.

„Ел Команданте“ потпиша нов договор со ПСЖ

-Мојата желба и онаа на клубот отсекогаш била да се прошири оваа заедничка историја која започна во 2015 година. Со текот на годините, докажавме дека ПСЖ е еден од водечките светски ракометни тимови. Јас сум многу среќен што ќе имам можност да играм за овој тим до 2024 година. Јас ќе продолжам да дадам се од себе за моите соиграчи и за навивачите. Сè уште имаме некои одлични работи што треба заедно да ги постигнеме, -порача Карабатиќ кој од доаѓањето во овој клуб ги освоено сите можни трифеи во Франција или севкупно има постигнато 1009 голови на 279 натпревари.

Некогашниот најдобар ракометар на светот со ова е чекор поблиску до исполнување на сонот-да ја заврши својата кариера на ЛОИ во Париз кои се закажани за 2024 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни