Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Барселона и Ливерпул се јасни фаворити на обложувалниците

Објавено

на

blank

Со натпреварите од eлиминациската фаза ќе продолжи фудбалската Лига на шампионите, која вечерва носи два неизвесни дуели, Барселона – Пари Сен Жермен и Лајпциг – Ливерпул.

За разлика од Барселона која ќе игра на домашниот Камп Ноу, Лајпциг е принуден од безбедносни причини да игра со Ливерпул во Унгарија. Се разбира, овој податок влијае на тоа како екипите котираат кај обложувалниците.

Така на пример, Бетвинер смета дека Барселона е изразит фаворит и за победа на каталонците нуди коефициент од 1,765 додека шансите за нерешен резултат и победа на гостите се речиси на идентично ниво (4,14 и 4,34).

Во случајот на Лајпциг, гостите од Англија се фаворити и за победа се нуди коефициент 2,264. Шансите за победа на тимот од Германија кој ќе биде домаќин на „Пушкаш Арена“ котираат со коефициент 3,104 додека проценката за можен нерешен резултат е најневеројатна опција со коефициент 3,64.

Вечерва нема други фудбалски средби од елитните првенства, па на љубителите на обложувањето им преостанува да комбинираат со тенис од Австралија Опен или со Ен-Би-Еј кошарка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни