Поврзете се со нас

Македонија

Воска Спорт го обезбеди и потписот на Јусуфи

Објавено

на

foto: FB/F.C Voska Sport

Македонскиот прволигаш, Воска Спорт претстави уште едно засилување во овој зимски преоден рок-тоа е Фатјон Јусуфи.

Јусуфи е добро познато име на нашата фудбалска сцена, тој во клубот од Охрид доаѓа од Гостивар. Претходно има настапувано за Струга Трим Љум, Ренова и Шкупи, а во досегашната кариера имаше и две интернационални искуства во Албанија и Ерменија каде беше дел од Партизани Тирана и Ширак.

Со 20 освоени бода Воска е на 9. место во ПМФЛ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни