Поврзете се со нас

Свет

Велковски и соиграчите го оставија Роналдо без титула во Саудиска Арабија (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Кристијано Роналдо пристигна во Ал Наср кога тимот беше прв на табелата и имаше шест бодови предност, но неколку месеци подоцна, на едно коло пред крајот стана јасно дека Португалецот нема да освои ниту една титула во првата сезона во Саудиска Арабија.

После поразите во двата Купа и Суперкупот, Роналдо и соиграчите сега останаа и без најважната титула, бидејќи тимот на Дарко Велковски ги остави без шанси уште пред да дојде до завршното коло.

Ал Итихад денеска победи против Ал Фејха со 3:0, додека Ал Наср одигра само 1:1 со Ал Етифак и на пред завршното коло стана јасно дека тимот на Роналдо веќе нема ниту математики за титулата

Македонскиот репрезентативец и неговите соиграчи успеаја да го неутрализираа и фрустрираат Роналдо во текот на 90-те минути, а нашиот Даре беше стартер и мина 75 минути на теренот.

Натпреварот заврши 1:1, а головите ги постигнаа Ниакате за Ел Етифак и Луис Густаво за гостите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни