Поврзете се со нас

Репрезентација

Велковски доби подарок за јубилејниот меч во македонската репрезентација (ФОТО)

Објавено

на

Членот на Динамо Букурешт, Дарко Велковски вечерва е стартер на мечот кој нашата А фудбалска репрезентација ќе го одигра против Хрватска во Ријека.

Ова за дефанзивецот е јубилеен 50. натпревар во националниот тим, па за влезот во ова друштво, „клуб“, доби подарок од директорот на репрезентацијата, Дени Масев.

-Доктор Дарко Велковски, -порачаа од ФФМ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни