Поврзете се со нас

Македонија

Вардар падна во второто полувреме, шампионот им се врати на победите во ПМФЛ

Објавено

на

Фудбалерите на Струга Трим Љум славеа над Вардар со 4-0 во заостанатиот меч од петтото коло во Првата македонска лига.

Стружани пред неколку дена доживеаа неочекуван пораз од Гостивар (2-1), па денеска императив за нив беше да се освојат трите бода, цел која ја остварија со фуриозно второ полувреме.

„Црвено-црните“ ја сочуваа својата мрежа во првиот дел, но по паузата се распаднаа почнувајќи од 56 минута кога Ибраими го отвори резултатот. Потоа се беше полесно за актуелниот првак кој преку Мазрекај, Таири и Јаровиќ го докусури составот од Скопје.

Струга со 24 бода е на 3. место на табелата, Вардар пак со 11 поени е на последната 12. позиција.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни