Поврзете се со нас

СЕХА лига

Вардар не ја повтори играта од Монпелје и загуби од Нексе

Објавено

на

Екипата на Вардар го забележа вториот пораз во регионалното СЕХА натпреварување откако загуби и на гостувањето кај Нексе со 28:25.

„Црвено црните“ не успеаја да ја повторат одличната игра од гостуваето во Лигата на шампионите кај Монпелје и загубија од хрватскиот претставник кој по втор пат го совладува нашиот тим во СЕХА лигата оваа сезона.

Тимот од Нашице многу подобро го отвори натпреварот и ја искористи умореноста на ракометарите на Вардар, па диктираше темпо уште од самиот старт.

Халил Јагањац одигра одличен натпревар и заврши како најефикасен стрелец во победничкиот табор со седум гола, додека Вејин застана на шест.

Кај вардарци најефикасен беше Куни Моралес кој исто така постигна седум погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни