Поврзете се со нас

Шпанија

Валверде наскоро се враќа на тренерската позиција во клуб од Ла Лига

Објавено

на

blank

Шпанксите медиуми веднаш го поврзаа поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде со клупата на Валенсија.

Клубот од „Месталја“ остана без тренерот Алберт Селадес кој по слабите резултати доби отказ и нема да го води тимот до крајот на сезоната.

„Лилјаците“ се во голема криза по паузата од три месеци, па за очекување беше Селадес да си оди откако во септември минатата година беше назначен за тренер на клубот.

Сега се очекува него да го наследи поранешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде кој по само шест месеци без клуб веројатно ќе добие шанса да седне на клупата на Валенсија.

Наводно во претходните денови Валверде заедно со неговиот стручен штаб преговарале со првите луѓе на Валенсија, а наскоро се очекуваат и повеќе детали од тоа како поминале разговорите меѓу двете страни.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни