Поврзете се со нас

Македонија

Уште едно засилување: ГРК Охрид се засили со двометраш од Алжир!

Објавено

на

Екипата на ГРК Охрид повлече уште еден потег и договори ново засилување за вториот дел од оваа натпреварувачка сезона.

Откако претходно ги обезбеди потписите на Гал Цирар, Стефан Дрогришки и Ерај Каракоч сега ангажиран е и бек од Алжир, а неговото име е Абдерахим Будрали. Се работи за искусен лев бек кој има 30 години и е висок 203 сантиметри што значи дека охриѓани доабијаат еден џин во своите редови, играч кој ќе може да помогне на двете страни на теренот.

Тој во таборот на популарните „гладијатори“ доаѓа од Ал Нас (Кувајт), претходно има настапувано за Мсакен (Тунис) и Е.С. Аин Тута (Алжир).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни