Поврзете се со нас

Свет

Уште едно договорено засилување: Барселона го доби потписот на Мелвин Ричардсон

Објавено

на

Шпанскиот гигант Барселона официјално потврди уште едно засилување за новата сезона-тоа е францускиот репрезентативец Мелвин Ричардсон.

Каталонците успеаа да го добијат потписот на одличниот десен бек кој се обврза дека ќе го носи овој дрес во наредните четири сезони. Тој во новата средина доаѓа од Монпелје, а претходно беше дел од Шамбери.

Мелвин ќе биде четвртиот Французин во Барселона, односно ќе им прави друштво на сега веќе староседелците Мем, Фабрегас и Нгесан.

Европскиот првак во овој преоден рок освен синот на легендарниот Џексон Ричардсон ги ангажираше Анхел Фернандез, Лео Масиел, Али Зеин, додека пак за нов тренер беше именуван Карлос Ортега.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни