Поврзете се со нас

Германија

Тухел останува безбеден на клупата на Баерн: Знаев дека ова прашање ќе ми биде поставено…

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayern

Баерн Минхен е во низа криза и потврда за тоа се трите порази од низа од кои последниот беше најшокантен затоа што дојде од Бохум (3-2) кога сите очекуваат реакција од великанот по негативните резултати против Баер Леверкузен и Лацио.

Маѓутоа „баварците“ повторно примија многу голови и кога е така е тешко да се стигна до триумф до било која екипа, Со ова дополнително се зголеми и притисокот врз тренерот Томас Тухел, ама и покрај трите порази во серија и неубедливите партии тој засега се уште ја има поддршката од управата.

-Јасно беше дека ова прашање доаѓа, се наѕира веќе некое време. Не верувам во овие монструозни изјави за поддршка на тренерите. Јас веќе кажав нешто за ова, но тоа не е прашање што ни се поставува денес. Мора да се концентрираме на следните натпревари.

-Знам како сакате да го слушнете. Можам да кажам и така. Но, овие заклетви на лојалност обично завршуваат по една недела, па јас го кажувам тоа на мој начин. Реков и претходно – па дури и ќе се повторам – тоа не е проблем со кој моментално се занимаваме, -истакна еден од најважните луѓе во Баерн, Јан Кристијан Дризен кој запрашан дали Тухел ќе го води тимот и во иднина одговори со „ДА“.

Горецка: Како да сме во хорор филм, се е против Баерн…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни