Поврзете се со нас

Свет

Трансфер желбата на Интер: Отворен сум за секаква опција

Објавено

на

Од таборот на Интер ја разгледуваат опцијата да ангажираат наследник кој во иднина ќе го замени Самир Хандановиќ кој долго време е незаменлив меѓу стативите на клубот.

Меѓутоа, како што одминуваат годините станува јасно дека Хандановиќ ќе мора да биде заменет, а од Интер сериозно размислуваат да му понудат шанса на Андре Онана кој подолг период не брани поради допинг суспензија.

Онана има договор со Ајакс до крајот на сезоната, но се верува дека поголеми се шансите тој да го напушти холандскиот тим, иако денеска најави дека е отворен и за нова соработка со клубот кој во моментов го поседува неговиот договор.

– Имав шанса да се приклучам на Ница или Лион, но не постигнавме договор. Нов договор со лимитирана трансфер сума? Се може да се преговара, се уште сум отворен за нов договор со Ајакс, -изјави Онана.

Интер одблиску ја следи целата ситуација и уште во јануари ќе се обиде да го ангажира голманот на кого сигурно ќе му треба време да се врати во натпреварувачки ритам.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни