Поврзете се со нас

Италија

Толку беше од Саудиска Арабија, Алиоски во јануари се сели во Серија А?

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски би можел да реализира трансфер во јануарскиот преоден рок и да се врати во најдобрите пет лиги во Европа.

Откако минатото лето како слободен агент замина во Саудиска Арабија, во тимот на Ал Ахли, Алиоски сега би можел повторно да ја промени средината и овојпат да се проба во италијанската Серија А.

Според медиумите на Апенинскиот полуостров интерес за левиот бек кој може да оперира и како крило пројавил тимот на Хелас Верона.

Стратегот на клубот од Верона, Игор Тудор побарал ангажман на лев бек затоа што единствениот бек во тимот, Џанлука Фаброта заработил повреда и ќе го нема на терените извесен период.

Инаку, Џани Алиоски  по заминувањето од Лидс Јунајтед и трансферот во Ал Ахли за саудискиот тим постигна вкупно три гола, а запиша исто толку асистенции на одиграни 12 натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни