Поврзете се со нас

Англија

Тен Хаг е убеден: Рашфорд ќе се „распука“

Објавено

на

Foto:twitter.com/ManUtd

Манчестер Јунајтед ги нема посакуваните резултати во оваа сезона, причини има повеќе, а една од нив дефинитивно е послабата форма на дел од најзначајните играчи како што е Маркус Рашфорд.

Напаѓачот блескаше во минатата кампања, беше незапирлив и во еден момент сигурно беше најдобар играч на светот, меѓутоа на мачи на почетокот на оваа натпреварувачката 2023/2024 во која има дадено само еден гол. Повеќе од јасно е дека на Маркус му дали самодоверба, ама менаџерот Ерик Тен Хаг верува дека за брзо време ќе се смени оваа ситуација и повторно ќе го видиме најдоброто од англискиот репрезентативец.

-Напаѓачите кога не постигнуваат гол, им треба момент и ќе дојде. Тој е толку искусен и кога ги прави вистикските работи и кога тимот е во ред, моментумот ќе дојде и тој се „распука“, -порача предводникот на „црвените ѓаволи“.

Јунајтед попладнево го пречекува Брентфорд во средбата од осмата рунда во ПЛ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни