Поврзете се со нас

Македонија

Столе беше многу лут: Како Стоилов нокаутираше еден навивач на Вардар (ВИДЕО)

Објавено

на

Вардар го доби дербито со Еурофарм Пелистер, но овој меч го одбележа и инцидент во кој учествуваа двете навивачки група.

„Црвено-црните“ како организатори на овој натпревар сигурно ќе заработат казна за пропустите што ги направија, а додека РФМ се огласи во изминативе денови гледаме соопштенија од повеќе страни, излегоа некои видеа, а таква е и последново во кое се гледа како домашниот капитен Стојанче Стоилов реагираше откак на теренот влегоа дел од „Комитите“.

Стоилов беше премногу лут, се обидуваше да ги врати назад, а со еден нив влезе директно во „клинч“ и едноставно го собори на паркетот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни