Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Со Мтел највозбудливите натпревари од Лига на шампиони каде и да сте во Македонија

Објавено

на

Натпреварите од елитната Лига на шампионите секој пат се ветување за врвен фудбал. Но, кога силите на теренот ги судруваат тимовите на Милан и Ливерпул, тоа е навистина натпревар кој што не смее да се пропушти. По пет одиграни кола Ливерпул, како првопласиран во групата Б веќе го има обезбедено своето место во следната фаза, но билетот за осминафинале на Милан се уште не е заверен. Ваквиот распоред на табелата секако е најава дека вечерашниот натпревар на Сан Сиро ќе биде полн возбудувања.

Натпреварот почнува во 21 часот и од удобноста на својот дом може да го следите на спортскиот канал Арена премиум 2. Пред овој натпревар од 18 часот на истиот канал почнува и натпреварот Лајпциг – Манчестер сити. Додека натпреварот Реал – Интер е од 21 часот на Арена премиум 1 каналот.

Арена каналите од неодамна во Македонија се достапни и преку новиот телекомуникациски оператор, МТЕЛ преку чија сателитска телевизија М:сат нема да пропуштите ниту еден врвен фудбалски натпревар или било која друга ексклузивна спортска содржина било каде сте во Македонија.

М:сат, сателитската телевизија која што по промотивна понуда може да ја имате со 50 отсто попуст, е достапна без разлика каде се наоѓате низ државата– во густите градски средини, некаде низ живописните македонски села или пак дури и близу некој планински врв.

М:сат вклучува повеќе од 140 канали меѓу кои и Арена спорт каналите, на кои се емитуваат најатрактивните натпревари од европскиот и светскиот фудбал, НБА преноси посветени на случувањата во најквалитетната кошаркарска лига на светот, ракометни натпревари, како и преноси од регионалните ватерполо лиги и други спортови, веќе се прв избор на спортската публика ширум регионот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни