Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија го испрати Мурати во Ренова

Објавено

на

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Мевљан Мурати во наредните месеци ќе го дресот на Ренова.

Имено актуелниот шампион Шкендија се одлучи да му дозволи на Мурати да се пресели во составот од Џепџиште и тоа на позајмица до крајот на оваа сезона. Мевљан има 27 години и дефинитивно ќе биде квалитетно засилување за„гипсарите“ кои првиот дел од шампионатот во Првата македонска лига го завршија на петтото место на табелата.

Дефанзивецот освен за Шкендија има настапувано уште за Шкупи и Партизани од Албанија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни