Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Шахтјор ги истрола Интер и Лукаку на социјалните мрежи (ФОТО)

Објавено

на

blank

Тимот на Шахтјор Доњецк не успеа да се избори за место меѓу најдобрите во Лигата на шампионите, но останува во европските натпреварувања и ќе игра во Лига Европа и тоа благодарение на третото место кое го освои во групата Б.

Токму во последното коло украинскиот шампион ги издржа сите напади на „Џузепе Меаца“ и одигра без победник 0-0 против Интер. Гостите имаа и многу среќа, а особено се памети ситуацијата од самиот финиш кога домашниот напаѓач Ромелу Лукаку спречи сигурен гол по ударот на Алексис Санчез, односно Белгиецот се најде на лошо место во најлош момент.

Ова го искористи Шахтјор и го истрола Ромелу и социјалните мрежи.

-Одбраната на Ромелу Лукаку во 89 минута. Дадете опис за ова, -напишаа Украинците.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни