Поврзете се со нас

Свет

Сантос за првпат во својата историја испадна во втората лига, Нејмар со емотивна порака даде поддршка во овој тежок момент (ФОТО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/101greatgoals

Заврши сезоната во првата бразилска лига, сезона која дефинитивно нема да памети Сантос и неговите навивачи со оглед на тоа што клубот за првпат во својата историја ќе мора да игра во понизок ранг.

Великанот со 43 бода остана под цртата за опстанок по што бесните фанови направија хаос низ улиците на градот. Нејмар како едно од најголемите имиња на овој тим заедно со славниот Пеле со емотивна порака даде поддршка во овие тешки времиња со надеж за подобро утро.

-Сантос, засекогаш Сантос, -порача Нејмар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NJ 🇧🇷 (@neymarjr)

Порака дека засекогаш ќе го сака, бодри клубот даде и сегашната ѕвезда на Реал Мадрид, Родриго.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни