Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Ристовска одлична во победата на ЦСКА Москва во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

ЦСКА Москва на нашата репрезентативка Сара Ристовска имаше победнички старт на новата сезона во Лигата на шампионите.

Рускиот претставник ја потврди фаворитиската улога и го надигра Кастамону со 34-27. Првиот донесе далеку поизедначена игра, голема борба во која домашните ракометарки беа подобри само за еден гол (16-15).

Во вторите 30 минути ситуацијата беше поинаква, ЦСКА беше подобар, поконретен, поквалитетен тим и го надигра противникот за први два бода во елитното натпреварување.

Ристовска со пет погодоци беше втор стрелец кај победникот зад Грос која беше автор на 10 голови.

Клубот од Москва во следната рунда има тешко гостување во Унгарија кај Ѓер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни