Поврзете се со нас

Свет

Ристовска и ЦСКА Москва се незапирливи во Русија

Објавено

на

ЦСКА Москва на Сара Ристовска не престанува да победува во Русија, па против Астраханочка дојде до 35 триумф во исто толку натпревари во најсилниот шампионат.

Фаворитот имаше само еден гол предност по првото полувреме (18-17), но во паузата додаде гас и со поцврста игра во одбраната, ефикасност во нападот дојде до конечно славје од 37-28.

Македонската репрезентативка Ристовска даде два гола од три обиди, стандардно најефикасна кај „армејците“ беше Михаиличенко со со осум голови.

Во следната рунда Сара и другарките ќе го пречекаат Ростов Дон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни