Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Репрезентативната тројка даде четири гола за Локомотива Загреб во ЛШ

Објавено

на

Македонските репрезентативки, Леонида Гичевска, Андреа Седлоска и Сања Дабевска остануваат без триумф со Локомотива Загреб во Лигата на шампионите.

И во петтото коло во елитното натпреварување хрватскиот претставник претрпе пораз овојпат на гостувањето во Турција кај Кастамону со 26-23. Домашните ракометарки направи добра предност од пет погодоци во првиот дел, позитива која потоа ја одбранија за прво сезонско славје.

Гичевска даде три гола, Дабевска даде еден, додека Седлоска не се запиша во листата на стрелците. Најефикасна на дуелот беше нивната колешка Карлос со 9 погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни