Поврзете се со нас

Репрезентација

Репрезентативците имаа официјален тренинг во Храдец Кралове (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: FB/Фудбалска Репрезентација на Македонија

Македонската репрезентација имаа соочување со Чешка со кое ќе се затвори овој дел од јунските подготовки кои сигурно ќе му дадат почиста слика на селекторот Благоја Милевски пред Лигата на нации која започнува во месец септември.

Чешка е квалитетна, силна селекција која ќе настапи на престојното Европско првенство и ќе треба да се претставиме во најдобро светли ако сакаме да оствариме позитивен резултат.

Фудбалерите имаа можност да се запознаат со теренот во Храдец Кралове каде утре од 18 часот ќе ги одмериме силите со домаќиниот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни