Поврзете се со нас

Македонија

Ренова потврди, Миовски прави трансфер во Унгарија

Објавено

на

Младиот македонски напаѓач, Бојан Миовски си заминува од тетовска Ренова и се сели во Унгарија.

Негов нов клуб ќе биде тимот на МТК Будемпешта, тим кој е 23-кратен освојувач на титулата во унгарскиот шампионат. Заминувањето на Миоски го потврди самиот фудбалер, но и „гипсарите“ која му посака многу успех во новата средина.

-По фантастичната сезона што ја имаше за нашиот клуб дојде овој многу важен чекор за овој одличен играч и момче. Рeнова уште еднаш докажа дека е средина каде можат да се промовираат играчи. Ти посакуваме здравје и многу успех во новиот клуб. Ти благодариме Мио, -порачаа од Ренова.

Бојан има настапувано уште Работнички, Брегалница Штип и Македонија Ѓорче Петров, но и за Карабах од Азербејџан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни