Поврзете се со нас

Англија

Реакцијата на Клоп кога виде колку изгубил Јунајтед на „Олд Трафорд“ (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Навивачите на Манчестер Јунајтед веќе се навикнаа на непријатни изненадувања на домашниот „Олд Трафорд“, стадион на кој гледаме се повеќе разочарувачки изданија од страна на тимот на Ерик Тен Хаг.

Двапати во период од неколку дена, „црвените ѓаволи“ примија три гола и претрпеа пораз од 0:3, овојпат од составот на Њукасл во Карабао Купот во Англија.

Дерби поразот од Манчестер Сити беше надополнет со уште еден тежок пораз од момците на Еди Хау, а епилогот од театарот на соништата не го остави рамнодушен и Јирген Клоп.

Менаџерот на Ливерпул давал изјави пред новинарите откако неговиот тим се справи со Борнмут и победи со 1:2, но имал и интересна реакција кога видел колку губи тимот на Ерик Тен Хаг.

Германецот остана вџашен од резултатот, па веќе и ривалите се почесто се изненадени од тоа колку лошо изгледа Јунајтед во овој момент.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни