Поврзете се со нас

Свет

Расположената Ристовска недоволна за победа на ЦСКА Москва

Објавено

на

foto:twitter.com/whccska

Македонската репрезентативка, Сара Ристовска одигра уште еден меч на високо ниво во дресот на ЦСКА Москва во првата лига на Русија.

Десното крило беше најдобар играч на ЦСКА на гостувањето кај Лада Тољати и за 37 минути на паркетот даде шест гола од седум обиди.

Меѓутоа и ова издание на Сара не беше доволно за гостинските ракометарки да забележат триумф, поточно мораа да се задоволат со реми од 29:29. Ова за ЦСКА е трет неуспех во низа надвор од својот дом во оваа сезона, претходно загубија од Ростов Дон и Краснодар.

Со 19 бода Сара и компанија се наоѓаат на второто место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни