Поврзете се со нас

Македонија

Работнички остана без најзвучното засилување: Алими имаше успешна операција, ќе биде во „аут“ до крајот на сезоната

Објавено

на

Екипата на Работнички остана без најзвучното засилување во овој зимски преоден рок Арменд Алими кој се повреди на подготовките во Анталија и мораше да биде опериран.

Имено се работеше за проблем со тетивата на левата нога, а деталните лекарски прегледи покажаа дека искусниот играч мора да оди под нож, зафат кој веќе е извршен и сега пред поранешниот македонски репрезентативец е долг процес на закрепкување.

Проценките се дека рехабилитацијата ќе трае шест месеци што значи сезонава е завршена за играчот кој во Работнички пристигна од Шкендија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни