Поврзете се со нас

Германија

Првиот гол во Германија по долгата пауза донесе оригинална прослава на напаѓачот (Видео)

Објавено

на

Фудбалските возбудувања во Германија започнаа ова попладне со натпреварите од втората Бундеслига, а оттаму експресно ни пристигна и една интересна сцена со оглед на новонастанатата ситуација на терените.

Поради посебните мерки кои налагаат играње без публика, првиот гол кој се постигна во Германија во корона услови донесе и оригинална прослава, а за истата се погрижи Назаров кој откако погоди од белата точка, клекна во улога на навивач и сам си честиташе за погодокот.

Со неговиот погодок, Ауе поведе со 1:0, а истовремено Сандхаузен остана со играч помалку на теренот поради старт во шеснаесетникот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни