Поврзете се со нас

Балкан

Поранешен македонски репрезентативец потпиша договор со Зрињски

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hsk.zrinjski

Поранешниот македонски репрезентативец, Бесарт Абдурахими има нов клуб и во иднина ќе биде дел од екипата на Зрињски од Босна и Херцеговина.

Напаѓачот последниот ангажман го имаше на Кипар од каде доаѓа во Зрињски со кого потпиша договор до 31 мај 2025 година.

Бесарт има собрано огромо искуство низ кариерата и досега има настапувано во Хрватска, Израел, Белгија, Казахстан, Јапонија, Албанија, Романија, Словенија и Македонија каде беше дел од Шкенција.

Зрињски со 46 бода се наоѓа на второто место во домашниот шампионат зад Борац Бања Лука.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни