Поврзете се со нас

Свет

Поповски со едно промашување, Цирих во победничка серија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/GCAmicitia

Мартин Поповски и неговиот тим Амичитија Цирих бележат одлични резултати во Швајцарија, имаат четири победи во низа од која последната беше над Берн со 29:27.

Ова за домаќините е десетто сезонски славје во 15. меч, а до истото дојдоа со подобра игра од противникот во двете полувремиња (13:12, 16:15).

Македонското крило Поповски имаше три голови од четири обиди, најдобар стрелец беше Чагаљ со шест гола.

Цирих со 22 бода е на второто место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни