Поврзете се со нас

Германија

Пикси „спиеше“, Германците го „украдоа“ големиот талент на Баерн Минхен (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/FCBayern

Драган Стојковиќ побара трпение за младите фудбалери како Александар Павловиќ и објасни дека ќе дојде време кога тој ќе биде повикан за репрезентацијата на Србија, но до такво нешто сега и сигурно нема да дојде, откако талентираниот фудбалер на Баерн Минхен ја стави на прво место Германија.

Србија ја пропушти шансата да го „собере“ надежниот играч за врска кој има само 19 години, а страшниот скок кој го имаше во првиот тим на Баерн ги натера Германците веднаш да реагираат и да го „украдат“.

Како што јавуваат најугледните германски медиуми, Павловиќ се наоѓа на листата на Јулијан Нагелсман која дополнително ќе биде објавена за натпреварите кои ќе се играат подоцна во месец март, и тоа го зазема местото на еден свој соиграч од Баерн.

Германскиот селектор го вклучил Павловиќ во својата листа на местото на Леон Горецка, а ако од една страна тоа е супер вест за младиот играч, за искусниот е навистина лоша на три месеци пред Европското првенство.

Со овој потег на Нагелсман, се затвора уште една дилема кога е во прашање српската фудаблска репрезентација, која откако пред неколку дена остана без Миле Свилар, сега во иднина нема да смета и на Павловиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни