Поврзете се со нас

Германија

Пет најубави голови и пет најдобри одбрани на колото во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/WhoScored

Во најсилниот германски фудбалски шампионат се одигра 5. коло кое донесе победи за главните фаворити како Баерн Минхен, Борусија Дортмунд, РБ Лајпциг и Баер Леверкузен.

Ова беше коло во кое имаше голови на осум од девет средби, поточно мрежите мируваа само во Франкфурт на пресметката меѓу Ајнтрахт и Фрајбург.

Веќе е направен изборот на најголемите мајстории од рундата, поточно Топ 5 погодоци и Топ 5 одбрани.

Овде можете да ги погледнете головите, додека тука интервенциите кои ги воодушевија фановите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни