Поврзете се со нас

Свет

Пешевски непогрешлив против Флензбург

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец Жарко Пешевски и неговите колеги од Штутгарт не успеаа да направат изненадување и да оставрат позитивен резултат на денешното гостување кај Флензбург во првата германска лига.

Гостите добро се носеа со фаворизираниот Флензбург, меѓутоа тоа на крајот беше доволно само за минимален пораз од 30-29. Нашиот Пешевски беше на нивото, беше непогрешлив и даде три голови од три обиди.

Штутгарт во следното коло му гостува на Вецлар, тим кој пак денеска загуби пред своите гледачи од Рајн Некар Левен со 30-29. Филип Миркуловски немаше учинок на овој дуел кога се во прашање головите и асистенции.

Тимот на Жути со 5 бода е на 13 место, додека на Пешевски се наоѓа на  15 позиција со 4 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни