Поврзете се со нас

Италија

Пелегрини со мајсторски погодок донесе победа за Рома (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/OfficialASRoma

Екипата на Рома ја забележа 15. сезонска победа во Серија А и со тоа ја продолжи позитивната серија на резултати под водство на Даниеле Де Роси.

Римската волчица денеска беше подобра од Сасуоло со 1-0 и тоа благодарение на мајсторскиот погодок на капитенот Лоренцо Пелегрини.

Италијанскиот репрезентативец сам успешно реши една соло акција во 50 минута и тоа со одмерен удар од далечина. Ова беше доволно за триумф и вкупно 51 бод за клубот кој е на петтата позиција на табелата со три поени помалку во однос на четвртопласираната Болоња.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни