Поврзете се со нас

НБА

Ова денеска ретко се гледа во НБА лигата: Кампацо погоди тројка под брутален прекршок (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Составот на Денвер Нагетс иако важеше за фаворит доживеа пораз од Вашингтон Визардс во мечот од НБА лигата.

Домашниот дојдоа до триумф од 130-128 и тоа со двете слободни фрлања на Бредли Бил кој ги постигна во последен момент. Меѓутоа ова беше дуел на кој видовме и една ситуација која денеска ретко се гледа во НБА лигата, прекршок кој беше карактеристичен за некои други времиња.

Имено Герисон Метјуз се залета и го собра Факундо Кампацо, но Аргентинецот и покрај фаулот успеа да погоди тројка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни