Поврзете се со нас

Италија

Нов удар за „бјанконерите“: Удинезе го освои Торино, Скудетото е се подалеку (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/juventusfcen

Јувентус влезе во мина криза и доказ за тоа е вечерашниот пораз од Удинезе во последниот меч од 24. коло во Серија А.

„Старата дама“ претходно само ремизираше со Емполи (1-1), па го загуби дербито со Интер (1-0) за да вечерва доживее шок на свој терен во соочувањето со поранешниот тим на Илија Несторвски.

Домаќините упатија преку десет удари на овој меч, но единствениот на гостите кој беше во рамките на голот беше доволен за нив да ги освојат трите бода.

Клучниот момент се случи во во 25. минута кога Џанети најдобро се снајде во шеснаесетникот на Јувентус.

Сега избраниците на Алегри имаат седум бода од првопласираниот Интер кој има и меч помалку од нив што значи предноста може да порасне што доволно говори кој е апсолутен фаворит во трката за Скудетото.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни