Поврзете се со нас

Свет

Нејмар брутално се потсмева со играчот кој го нападна Винисиус: Кој е тој…… (Фото)

Објавено

на

Foto:instagram.com/neymarjr

Нејмар беше најголемата фудаблка ѕвезда која жестока застана во одбрана на Винисиус Жуниор, кој се најде во средина на расистички скандал поради своите прослави на голови во последно време.

Искрениот фудбалски танц на напаѓачот на Реал Мадрид многумина го толкуваат како директна провокација до противниците и навивачите, па ова му донесе и расистички навреди во изминатите две недели, кои кулминираа и со напад од страна на капитенот на Мајорка.

Антонио Раилјо беше последниот кој нагласи дека не е задоволен од младиот фудбалер на Реал и дека тој го користи расизмот како џокер за да се извлече од провокациите кои ги испраќа до ривалите, но зборовите на стоперот повторно стигнаа до Бразил и беа пренесени од страна на угледниот „ТНТ“.

– Винисиус нека продолжи да танцува, но нека не покажува непочитување. Нека престане да ги навредува и да ги омаловажува колегите во неговата работа. Потоа, кога ќе му се каже дека е провокатор, извлекува џокер од ракав и игра на картата дека е расистички навреден, – изјави Антонио Раилјо.

Како брутален одговор до капитенот на Мајорка, Нејмар го напиша следното на социјалните мрежи:

– Кој е Раилјо?…….

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни