Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Шоу на Ирвинг, Таунс со супер забивање е на врвот (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Далас Маверикс избори победа над Минесота Тимбервулвс од 108:105 во првиот натпревар од финалето во западната конференција во НБА лигата.

Избраниците на Џејсон Кид го освоија Минеаполис и направи брејк уште на самиот старт во оваа серија, победа која дефинитивно може многу да значи во оваа пресметка.

Од ова соочување ги имаме најдобрите моменти што воедно се и потези на денот, топ листа на која го имаме Ирвинг кој е инволвиран во неколку акции, мајстории, но број еден е Таунс со супер забивањето по промашувањето на Едвардс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни