Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Супер асистенција на Јанг, Вилијамсон човек на одлука за „пеликаните“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Петочната програма во НБА лигата си донесе своја магија и убави моменти, а стандардно за оние најубавите, најатрактивните имаше место на Топ листата.

НБА издвои десет моменти, па одбројувањето почнува со цепелинот на Мајами Хит, додека при самиот врв, шампионското и вицешампионското место се резервирани за супер асистенцијата на Јанг и кошот за победа на Вилијамсон за Њу Орлеанс Пеликанс во дуелот со Сан Антонио Спарс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни