Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Магичниот Дончиќ во акција, Вилијамсон со забивање за ерупција (ВИДЕО)

Објавено

на

Далас Маверикс, Денвер Нагетс, Орландо Меџик, Њу Орлеанс Пеликанс и Хјустон Рокетс беа екипите кои забележаа победи во НБА лигата.

Од петте натпревари ги имаме потезите на денот, а во прв план дефинитивно е Дончиќ кој изведе две спектакуларни асистенции.

Тука се секако и Вилијамсон со страшното забивање, Грин кој уште еднаш покажа дека е супер атлета…мајстории кои вредат да се погледнат во наредниве три минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни