Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: „Кралот“ Џејмс леташе во Индијанаполис (ВИДЕО)

Објавено

на

Леброн Џејмс ја надмина повредата и се врати во стартната петорка на Лос Анџелес Лејкерс на средбата во Индијанаполис каде „езерџиите“ славеа со 122-105.

„Кралот“ имаше одлична партија и со 24 поени беше втор стрелец во својата екипа зад Ентони Дејвис со 28 кошеви. Тој зад своето име додаде уште 7 скокови и 8 асистенции што даде голем придонес за триумфот на неговата екипа која на овој начин ги задржа шансите за директно место во плејофот.

Воедно Џејмс имаше потези во негов стил, а токму неговиот лет, забивање од првата четвртина се најде на првото место на најновата Топ 10 листа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни