Поврзете се со нас

НБА

Најдоброто на едно место: Акциите и мајсториите кои го одбележаа финалето во НБА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: x.com/NBAFRANCE

Бостон Селтикс излезе како победник од финалната пресметка со Далас Маверикс и со конечни 4-1 дојде до пехарот во НБА лигата.

Ова за „келтите“ беше 18. пехар во историјата со што испиша историја, стана најтрофеен клуб, организација или поточно сега се осамени на врвот, првата позиција која повеќе не ја делат со лутиот ривал Лос Анџелес Лејкерс.

Низ петте битки имаше што да се види, одлични потези, мајстории, атракции, магии на актерите на теренот, па од НБА лигата направија еден посебен хајлајтс, вистинско уживање за сите фанови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни